W dniach 21-22 marca 2025 roku w Warszawie odbyła się trzecia edycja konferencji Warsaw CLL Workshop, poświęcona diagnozowaniu i leczeniu przewlekłej białaczki limfocytowej (CLL). Wydarzenie to było okazją do aktualizacji wiedzy oraz promowania polskich projektów badawczych i klinicznych związanych z CLL. Wydarzenie to odbyło się z podziałem na „International Day” oraz „Dzień polski” i było okazją do aktualizacji wiedzy oraz promowania polskich projektów badawczych i klinicznych związanych z CLL. Pierwszy dzień obejmował wykłady wybitnych ekspertów z zagranicy, zaś drugi dzień koncentrował się na omówieniu realizowanych i planowanych polskich projektów badawczych.
22 marca, podczas „Dnia Polskiego” konferencji, w której stacjonarnie uczestniczyło około 80 osób, a ponad 200 w formie online, prof. dr hab. n. med. Aleksandra Butrym, kierownik Onkologicznego Centrum Wsparcia Badań Klinicznych w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, wygłosiła prelekcję na temat aktualnego stanu badania AVO-CLL: Wieloośrodkowe, randomizowane, otwarte badanie fazy 3, porównujące skuteczność i bezpieczeństwo akalabrutinibu w skojarzeniu z obinutuzumabem w porównaniu do wenetoklaksu w skojarzeniu z obinutuzumabem w leczeniu I linii nowo rozpoznanej przewlekłej białaczki limfocytowej. Wystąpienie odbyło się w ramach sesji poświęconej badaniom klinicznym i retrospektywnym, podczas której podkreślono znaczenie badań klinicznych dla dalszego rozwoju spersonalizowanego podejścia do leczenia CLL oraz możliwości poprawy wyników terapeutycznych dla pacjentów.
Warsaw CLL Workshop to ważne wydarzenie, które nie tylko promuje współpracę międzynarodową, ale także stwarza okazję do dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi i zagranicznymi ekspertami w dziedzinie CLL.
Onkologiczne Centrum Wsparcia Badań Klinicznych przy Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, jako beneficjent programu Konkurs na niekomercyjne badania kliniczne lub eksperymenty badawcze – badania typu head to head nr ABM/2022/3, otrzymał pełne finansowanie projektu o wartości 29 105 650,20 zł.